Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Yedek Kalabilir

Büyük tartışmaların gölgesinde sezona giren Marsilya’da ligin ilk haftasında sahaya lk 11’de çıkan milli oyuncumuz Cengiz Ünder teknik adam Igor Tudor’un gözüne giremedi. Reims karşısında sahadaki 60 dakika kalan oyuncu hücumda etkili olamazken savunmada ise elinden geleni yaptı.

Gündem Çok Yoğun

Marsilya tabiri caizse bir yıllık gündemi bir ayda yaşayıp tüketti. Sezon başında teknik adam değişikliğine gidip İtalya’nın Verona takımı ile ciddi bir çıkış yakalayan Hırvat teknik adam Igor Tudor’u takımın başına getiren Marsilya’da o günden beri sular hiç durulmadı. Igor Tudor, takımla yaptığı ilk toplantıda bildikleri her şeyi unutmalarını artık üçlü savunma ile yola devam edeceklerini belirtti. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Bu açıklama karşısında oyuncular kendi fikirlerini söyleyebileceklerini sanıp dörtlü savunmadan bir anda üçlüye geçişin sorun olabileceğini belirtmek istedikleri anda çok sert bir tepki ile karşılaştılar.

İlk şokun ardından Igor Tudor’un yoğun antrenman temposu takip etti Marsilya’da yaşanan sıkıntıları. Oyuncular üçlü savunma ısrarı kadar antrenman temposundan da şikayetçi oldular. Bunun üzerine geçen sezon takımın tartışmasız yıldızı ve kaptanı Payet, takım kaptanı sıfatıyla Igor Tudor ile görüşüp takım arkadaşlarının sıkıntılarını iletmek istedi. Bu gelişme üzerine ise Tudor üslubunu daha da sertleştirerek üçlü savunma ile oynayacaklarını, antrenman temposunun daha da artacağını ve memnun olmayan her kim olursa olsun takımdan ayrılabileceğini bildirdi. Bu toplantının ardından Igor Tudor’un çok sinirlendiği ve hatta hemen akabinde de o sinirle 3 Marsilya taraftarı ile ciddi bir tartışma yaşadığı iddia edildi.

Igor Tudor’dan aradığını bulamayan bazı oyuncular, iddialara göre yine kaptan Payet aracılığı ile yönetime ulaşıp Igor Tudor ile çalışmak istemediklerini ve Hırvat teknik adamın takımdan gönderilmesi gerektiğini ilettiler. Ama bu talebe karşı Marsilya yönetimi teknik direktörünün arkasında durmayı tercih etti. Yapılan açıklamada Igor Tudor’un takımda kalacağı, memnun olmayan oyuncu ya da oyuncuların dilerlerse takımdan ayrılabilecekleri açıklandı. İşte bu şartlar altında sezona girdi Marsilya ve açıkçası gündem o kadar yoğundu ki milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in Igor Tudor’un sistemine uymaması sebebiyle takımdan ayrılabileceği iddiaları da bu yoğun gündemde arada eriyip gitti. İlk lig maçının ardından ise Cengiz Ünder’in durumu yeniden konuşulmaya başlandı.

Cengiz ünder tudor

Cengiz Ünder Vasatı Aşamadı

Ligin ilk maçında kendi sahasında Reims takımını ağırlayan Marsilya takımı sahadan 4 1’lik galibiyetle ayrılırken milli oyuncumuz Cengiz Ünder ilk 11 başladığı maçta 60 dakika sahada kaldı. Kariyeri boyunca kanat forvet olarak görev yapan oyuncuyu Igor Tudor forvetin arkasındaki iki oyuncudan biri olarak kullandı ve top rakipteyken de Cengiz’den bir 8 numara gibi savunma yapması, box to box oynaması istendi. Çünkü Tudor’un sisteminde çizgiyi sadece bekler kullanıyor ve Tudor diğer oyuncuların içeri girip çizgiyi beklere bırakmasını istiyor. Cengiz Ünder’in bu oyunda zorlandığı ve hücumda etkisiz olduğu görüldü. Alın an bilgilere göre Tudor’un da Cengiz’den memnun kalmadığı ama oyuncumuza sisteme uyum sağlayabilmesi için süre tanımayı düşündüğü öğrenildi.