Cengiz Ünder

Igor Tudor Gövde Gösterisi Yaptı

Marsilya ile Igor Tudor birlikteliği başlayalı henüz bir ay kadar olsa da bu kısa sürede büyük olaylar yaşanmıştı. Igor Tudor’un sistemini ve tarzını sevmeyen oyuncular kazan kaldırmış yönetim ise Igor Tudor’un arkasında durmuştu. Bu şartlar altında sezona başlayan Marsilya’nın ve elbette Cengiz Ünder’in durumu merak ediliyordu.

Igor Tudor

Marsilya Reims’i Dağıttı

Bu şartlar altında Fransa Ligi’nin ilk maçına kendi evinde Reims karşısında çıkan Marsilya’da Igor Tudor’un nasıl bir kadroyu sahaya süreceği merakla bekleniyordu. Söylentilere göre takımdaki bazı oyuncular Tudor’un üçlü savunma ısrarını tasvip etmemiş, bu konudaki fikirlerini Tudor ile paylaşmak istediklerinde ise çok sert bir tepki ile karşılaşan oyuncuların aynı zaman da Tudor’un antrenman metotlarından da hayli şikayetçi olduğu iddia edilmekteydi.

Takım kaptanı Payet, takım arkadaşlarının şikayetlerini teknik direktör Igor Tudor ile konuşmak için Hırvat çalıştırıcı ile bir araya geldi. Oldukça gergin geçtiği iddia edilen görüşmenin yankıları dinmeden bu kez başka bir dedikodu ile çalkalandı Marsilya cephesi. Payet ile yaptığı görüşmenin ardından çok sinirlenen Tudor’un o sinirle 3 Marsilya taraftarı ile de tartıştığı ve hatta bu taraftarlardan birine fiziksel müdahalede bulunduğu dedikodusu yayıldı. O kadar ki sosyal medyada henüz Marsilya’nın başında bir ayı bile doldurmayan Tudor’un kovulduğu bile yazılıp çizildi. Bu iddiaların ardından Marsilya yönetimi bir açıklama yaparak teknik direktör Igor Tudor’a çok güvendiklerini, Tudor ne istiyorsa onun olacağını ve bu durumdan memnun olmayan her futbolcunun takımdan ayrılabileceğini açıkladı.

Bu açıklamalar bir bakıma iddiaların pek çoğunun doğru olduğunu da kanıtlar nitelikteydi. İşte bu iddialar ve gelişmeler altında Reims karşısına çıktı Marsilya ve beklendiği üzere geçen yıl ilk 11’in değişmez ismi olan Payet de sahada değil, yedek kulübesindeydi. Fakat maçın başlama düdüğünün hemen ardından tüm bu iddialar rafa kalktı çünkü sahada fırtına gibi esen bir Marsilya buldu taraftar. Rakibine sahayı adeta dar eden Marsilya daha 13. dakikada öne geçti ve ilk yarıyı da 2 0 önde kapattı. İkinci yarıda da baskılı oyununa devam eden Tudor’un ekibi 75. dakikada bir gol daha buldu ve farkı üçe çıkardı. Reims takımı, 84. dakikada bulduğu golle farkı ikiye indirse de Marsilya bu gole de cevap verdi ve uzatma dakikalarında gelen golle Igor Tudor Marsilya ile ilk maçından 4 1 galip ayrılmış oldu.

Igor Tudor

Igor Tudor Cengiz’i 11’de Başlattı

Sahaya ilk 11’de çıkan milli oyuncumuz Cengiz Ünder, 62 dakikada sahada kaldı ve forvet arkası pozisyonunda oynadı. Çok etkili olamayan Ünder’in geçmiş maçlara kıyasla top rakipteyken daha fazla geriye geldiği görüldü. 62. dakika da Milik ile beraber oyundan alınan milli oyuncumuz yerine sahaya Veretout girerken Milik yerine oyuna giren Suarez ise 2 gol attı. Payet ise oyuna 77. dakikada dahil oldu.