Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’e Hocasından Kötü Haber

Bu sezon hem Milli Takım formasıyla hem de sezon başında transfer olduğu Marsilya formasıyla oldukça dikkat çeken işler çıkartan Cengiz Ünder, gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına devam edecek ancak önce dinlenmeyi hedefliyor. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu çok tempolu bir sezonun içerisinde deyim yerindeyse parıl parıl parladı ve Fransız taraftarları da kelimenin tam anlamıyla mest etti. Bununla birlikte basında yer alan son iddialar Milli oyuncumuzun canını sıkabilir. Zira söz konusu haberlerde yer alan ifadelere göre Marsilya’nin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli görevinden ayrılmayı düşünüyor.

Nereye Gidiyorsun Hocam

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan ayrılarak bir başka Avrupa takımı Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder, kariyerinde verdiği en iyi kararlardan birini verdiğini sezonun sonunda anlamış oldu.

24 yaşındaki oyuncu Fransız temsilcisiyle çok iyi bir biçimde bütünleşti ve bu bağlamda oldukça dikkat çeken işler çıkarttı. Mavi Beyazlı forma altında oldukça başarılı performanslar sergileyen Cengiz Ünder, kariyerinin en iyi sezonunu da geride bırakmış oldu.

Bununla birlikte oyuncunun bu kadar başarılı bir performans göstermesi tabii ki tek başına kendisine bağlı değildi. Ona saha içerisinde ihtiyaç duyduğu serbestliği veren, oyuncusunu gerektiğinde düştüğü yerden kaldıran Marsilya Teknik Direktörü Jorge Sampaoli de bu başarılı sezonun en büyük mimarları arasında sayılmalı, zira diğer türlüsü Arjantinli hocaya haksızlık sayılır.

Nitekim Cengo da sezon içerisinde verdiği demeçlerde Arjantinli Teknik Direktör ile aralarında gayet iyi bir ilişki olduğunu ve ondan bir şeyler öğrenebiliyor olmanın kendisine çok fazla katkı sağladığını pek çok kez dile getirmişti.

Ancak bu güzel öyküde sona gelinmiş olabilir. Zira basında yer alan son haberlere bakıldığı zaman Jorge Sampaoli artık Marsilya’dan ayrılmayı istiyor.

Konu Şampiyonlar Ligi

Yıldızlar karması Paris Saint-Germain’in (PSG) ardından Ligue 1’i ikinci tamamlayarak UEFA Şampiyonlar Ligi vizesi alan Arjantinli hoca, özellikle Devler Ligi için kulübün sahibi Franck McCourt’tan rekabetçi bir kadro sözü alamaması nedeniyle ayrılık kararı aldı. Aksam.com.tr’nin aktardığına göre Sampaoli’nin bu kararında, William Saliba ve Boubacar Kamara gibi geçen sezon takımı taşıyan isimler için yönetimin herhangi bir aksiyon almaması da önemli bir etken.

Şu an tatilde olan başarılı teknik adam basına verdiği demeçlerde net bir şekilde yönetimi hedef aldı ve yönetimin Şampiyonlar Ligi ile alakalı olarak bir politika belirlemesi gerektiğine dikkat çekti. Şu sıralar istediği oyuncuların alınması konusunda eksiklik yaşandığının altını çizen Sampaoli ile Marsilya arasındaki işbirliği bu nedenle sonlanabilir.

Sezon boyunca Ligue 1’in dikkat çeken takımlarından biri olan Marsilya, ligin son haftalarında Devler Arenası biletini de kaptırma noktasına gelmiş ancak son haftada ortaya çıkan sonuçlar sayesinde Mavi Beyazlı takımın Şampiyonlar Ligi vizesi rahat bir şekilde çıkmıştı.