Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Önemli Açıklamaları

Genç milli futbolcumuz Cengiz Ünder, İzmir’in altyapı takımlarından yetişmiş en yetenekli oyuncuları arasındadır. Hatta belki de en yeteneklisi olan Ünder, kameraların karşısına geçti ve bazı açıklamalarda bulundu.

Türkiye Milli takımı maçları hakkında konuşan genç forvet oyuncumuz, hayatının en gurur verici anlarından da bahsetti.

Cengiz Ünder Kamera Karşısında

Milli takım formasını üzerinde taşıyan oyuncumuz, kamp sürecinden bahsederek çok verimli ve güzel olduğunu söyledi. Aralarına yeni katılan oyuncuların performansının yüksek olduğunu ve takımın oldukça genç olduğunu belirten Cengiz Ünder, rakiplerini küçümsemekten geri kalmadı.

Milli takımımızın karşılaştıkları ülke takımlarının çok başarılı takımlar olmadıkları ortada çünkü özellikle iki maçta nerdeyse yedek formayla çıkan millilerimiz buna rağmen galibiyeti kolaylıkla elde edebilmişti.

Takımın oyuncularının kendi arasında konuşmalarının da rakiplerinin güçsüzlüğü konusunda farkındalık sahibi olduğunu anlıyoruz. Milli takım oyuncularının, kamp başından beri amaçları hiç yenilmeden grubu bitirmek ve kırmız beyazlı forma ile tekrar B Ligi’ne yükselebilmek. Bu uğurda da çok yüksek performans sergileyen millilerimiz zaten nerdeyse çıkmayı garantiledi. 4 maçta hiç gol yemeden 4 galibiyet alan milli takımımız bizim için gurur tablosu oluşturmaya devam ediyor.

Kamera karşısında açıklamalarda bulunan Cengiz Ünder, milli takımın rakiplerinin kendileri için çok kolay olduğunu belirtti. Genç yeteneğin arzusu daha güçlü rakiplerle mücadele içerisine girebilmek. Yeni yapılanma sonrası Türkiye milli futbol takımımızın çok daha güçlü olduğunu söyleyen Cengiz, bir an önce iyi takımlarla karşı karşıya gelmek için heyecanlandığını belli etti.

Açıklamalarının devamında kendi futbol kariyerinden bahseden 24 yaşındaki genç forvet, bu sezonu Marsilya forması ile kiralık olarak geçirmişti. Gösterdiği yüksek performans sonucu Marsilya, genç oyuncunun bonservisini 8.4 milyon Euro karşılığında almıştı.

Marsilya öncesi çok çalıştığını söyleyen Cengiz Ünder, hayatının en gurur verici anlarından bir tanesini Marsilya takımı forması altında yaşadığını itiraf etti. Mavi beyazlı takım yönetimi ve özellikle taraftarların gözdesi Türk oyuncu Ünder ve bunun için oldukça iyi sebepleri var. Bu sevda genç oyuncunun motivasyonunu yüksek tutmasına yarıyor olacak ki, gelecek sezon daha da iyi performans sergileyeceğini belirtiyor.

Cengiz Ünder’in Gururu

Bu sezon Marsilya takımı bünyesinde çıktığı maç sayısı bile takım için ne kadar değerli olduğunu belli eden Cengiz Ünder, tam 47 maçta mavi beyazlı formayı üzerinde taşıdı. 13 gol ve 6 asisti bulunan oyuncu çok yüksek performans sergilemesinin yanında Marsilya için çok değerli bir gole imza atmıştı.

Fransa Ligue 1’in 21. haftasında sahasında Marsilya, Lille takımını konuk etmişti. Marsilya’da taraftarlar, maç öncesi Milli futbolcu Cengiz Ünder için özel bir pankart hazırladı. Marsilya’nın Bordeaux deplasmanındaki 44 yıllık galibiyet hasretine attığı gol ile son veren Cengiz Ünder’e, taraftarlar hazırladığı pankart ile teşekkür etti.

Açılan pankartta Cengiz Ünder’in soyadı ve kalp içerisinde Türk bayrağı yer alırken, “Bu tarihi zafer için tebrikler ve teşekkürler” ifadeleri kullanılmıştı.

Marsilya, Ligue 1’in 20. haftasında Bordeaux’ya konuk olmuş. Stade de Bordeaux’da oynanan maçı Cengiz Ünder’in 37. dakikada attığı golle 1-0 kazanan Marsilya, rakibini 44 yıl sonra deplasmanda devirmeyi başarmıştı.