Cengiz Ünder

Milliler Tatilde

Geçtiğimiz aylarda Dünya Kupası’ndan elenen Türkiye Milli takımı, UEFA Uluslar Ligi Mücadelelerinde üst düzey bir performans sergiledi. Yüreğimizi kabartan bir başarıya ulaşan Milliler UEFA Uluslar Ligi Lig C Grup 1’i birincilik ile götürüyor. Yaptığı 4 maçta 4 galibiyet alan milli takımımız, 14 gol attı ama henüz ağlarımıza 1 kere bile top gelmedi.

2020/2022 Uluslar Ligi’nde şanssız oynanan maçlar sonucunda, grupta sonuncu olarak gruptan çıkamamıştı. Milli takımımızın her oyuncusu birbirinden de değerli.

Bizim için gurur tablosu oluşturan ve keyfimizi yerine getiren takımımızın, kendilerinin de keyfini erine getirmesi gerekiyor. Bu uğurda milli takımımızın en değerli oyuncularından oluşan bir ekip, bugünlerde Çeşme’de tatil yapıyor.

Çeşme’de moral depolayan isimler: Hakan Çalhanoğlu, Uğurcan Çakır, Cengiz Ünder, Dorukhan Toköz.

Milliler tatilde

Gruplardaki Performansları

Milli takım grubun ilk maçında evinde Faroe Adaları’na karşı mücadele etmişti. Galibiyeti 4-0 ‘lık bir skorla takıma getiren takım başarısı ile bizi gururlandırmıştı. Maçta Hakan Çalhanoğlu 1 asist yapmış ve 90 dakika boyunca orta sahada görev yapmıştır. Genç milli Cengiz Ünder ise 1 gol atmış ve 80 dakika boyunca takımın sağ kanadını doldurmuştur. Milli takımımızın orta sahasını dolduran oyuncularımızdan bir diğer Dorukhan Toköz ise 66 dakika boyunca sahada meşin yuvarlak kovalamıştır. Uğurcan Çakır ise 90 dakika boyunca oldukça başarılı bir şekilde filemizi korumuştur.

Litvanya ile deplasmanda yapılan maçta takımımız 0-6’lık bir galibiyet elde etmiştir. Uğurcan ve Dorukhan kadrodaydı ancak sahada görev almadılar. Cengiz Ünder 45 dakika boyunca sahada kalmış ve yüksek performans sergilemiştir. Çalhanoğlu da aynı şekilde 45 dakika boyunca formasını terletmeye devam etmiştir.

Yine deplasmanda Lüksemburg ile karşılaşan takımımız, nispeten biraz daha zorlu bir maç geçirmiş ama ne olursa olsun netice de 0-2 galip gelmeyi başarmıştır. Tam kadro sahada olan millilerimiz galibiyeti ülkemize getirmiştir. Hakan Çalhanoğlunu’nun 68 dakika boyunca sahada kaldığı maçta 1 adet golü bulunmaktadır. Cengiz Ünder ise 90 dakika boyunca saha da kalmıştır. Dorukhan 81 dakika performans sergilemiştir. Uğurcan Çakır yine 90 dakika sahada kalarak filemizi başarılı şekilde korumayı başarmıştır.

14 Haziran’da yapılmış olan en son maçta yine Uğurcan ve Dorukhan dinlenmeye alınmıştır. 2-0 skoru ile galibiyeti ülkemize getiren milli takımda bu sefer maçın en iyisi Cengiz Ünder seçilebilir. Takımına 2 adet penaltı kazandırmıştır. İlk penaltıyı takım kaptanı Çalhanoğlu kullanmış ve ağları havalandırmıştır. İkinci penaltıyı yine Cengiz kazandı ve sonrasında kaptanından penaltıyı kullanmak için izin istedi. Topu kalecinin üzerinde yollayıp takıma golü getiremeyen Cengiz, taraftarlar tarafından alkışlanarak desteklenmiştir. Ayrıca 2 golün asistini de Cengiz yapmıştır.

Milliler tatilde 2

Tatili Hak Edilen Milliler Çeşme’yi Seçti

Alınan haberlere göre; Milli yıldızlar Hakan Çalhanoğlu, Uğurcan Çakır, Cengiz Ünder ve Dorukhan Toköz önceki gün Çeşme’deki bir sahildeydi.

Deniz kenarında oturarak sohbet eden futbolcular, bol bol güneşlenip, hak ettikleri keyfi yaptı.