Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Hocası Boşa Çıktı

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder, Avrupa yolculuğundan önce ilk olarak Altınordu sonra da Başakşehir formaları giymişti. Altyapısından yetiştiği Altınordu’da gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken başarılı oyuncunun o dönemdeki hocası Hüseyin Eroğlu, 10 seneden bu yana görevine devam ediyordu. Bununla birlikte Altınordu’nun bu sezondan sonra Eroğlu ile yola devam etmeme kararı aldığı açıklandı.

Büyük Veda

Geçen sezon Play-Off finalinde Altay’a mağlup olarak Süper Lig’e yükselme fırsatını kaçıran Altınordu, bu sezon da benzer sıralamalarda yer alır diye düşünülürken bir anda kendini kümede kalma mücadelesi verirken buldu.

Sezon başından beri dar kadro ve sakatlık sorunlarıyla boğuşmak zorunda kalan Lacivert Kırmızılı takım dönem dönem yakaladığı galibiyet serileri sayesinde kümede kalmayı garantiledi. 37’inci haftada alınan Balıkesirspor galibiyetinden sonra diğer maçlardan da olumlu sonuçların gelmesi sayesinde Altınordu’nun kümede kalacağı kesinleşti.

Bu garantiden sonra gelecek sezonun planlamalarına başlayacağı düşünülen Altınordu bir anda beklenmedik bir ayrılık açıkladı. Altınordu projesinin temel yapıtaşlarından biri olan Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu’nun görevinden ayrıldığı duyuruldu ve bu durum futbol kamuoyunda bir şaşkınlık yarattı.

10 seneden bu yana Altınordu’da görev yapan Eroğlu projenin daha ilk tohumlarının atıldığı günlerde kulüpte yer alan bir isimdi ve bugüne kadar sayısız oyuncu yetiştirdi. Bir dönem Alman takımlarıyla adı anılan genç teknik adamın bundan sonraki durağı neresi olacak merakla bekleniyor.

Nice Gençler Yetişti

Öte yandan Cengiz Ünder’in altyapısından yetiştiği Altınordu’da bu ayrılığın nasıl bir etki yaratacağı gerçekten merak ediliyor. Lacivert Kırmızılı takım gerçekten birçok oyuncunun yuvası oldu.

Cengiz Ünder’den başka pek çok oyuncu da İzmir temsilcisinin altyapısında eğitim aldıktan sonra başka kulüplere gitti. Burak İnce, Çağlar Söyüncü, Erce Kardeşler, Barış Alıcı gibi pek oyuncu buralardan çıkan isimlerdi.

Başarılı teknik adam projenin kendisiyle var olmadığını ve bundan sonra da kendisi olmadan devam edebileceğini ifade ederken bu durum aslında oluşturulan geleneğe ne kadar güven duyulduğunu da bir kez daha gösterdi.

Hüseyin Eroğlu’nun yerine gelen teknik adamsa yine Eroğlu’nun yardımcılarından biri oldu. Uzun süredir başarılı teknik adamın yardımcılığını yapan Ufuk Kahraman aynı gün içerisinde Altınordu Teknik Direktörlük görevine getirildi.

İzmir temsilcisi her ne kadar bu sezon çok zor günlerden geçmiş olsa da gerçekten çok başarılı bir yapılanmaya sahip ve bu durum Lacivert Kırmızılı takımın bir şekilde güven vermesini sağlıyor. Ufuk Kahraman da bundan sonrasında Altınordu’nun lideri olacak ve genç bir teknik adam olmasına rağmen yine birçok genci yetiştirecek teknik direktör olarak anılacak.

Bununla birlikte uzun süredir Altınordu’da başarılardan başarılara koşan Hüseyin Eroğlu’nun yolu ise başka kulüplerden geçecek.

Bakalım Eroğlu’nun tedrisatından başka kimler geçecek?