Cengiz Ünder

Eintracht Frankfurt Olimpik Marsilya’yı Ağırlayacak

Igor Tudor’un çalıştırdığı ve milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in forma giydiği Olimpik Marsilya Uefa Şampiyonlar Ligi grubunun 5. maçında Eintracht Frankfurt deplasmanına konuk oluyor. Olimpik Marsilya gruptaki iddiasına devam etmek istiyorsa mutlaka kazanmak zorunda.

Olimpik Marsilya Ligde Düşüşe Geçti

Fransa League 1’de ilk 9 hafta boyunca mağlubiyet yüzü görmeyen Igor Tudor‘un Olimpik Marsilya’sı PSG’yi 9 hafta boyunca takip etmiş, PSG ile birlikte ligde yenilgisiz tek takım olarak kalmıştı. Ancak ligdeki bu başarılı performansı Uefa Şampiyonlar Ligi’ne taşıyamamıştı Olimpik Marsilya. Grubun ilk maçında Tottenham deplasmanında ilk yarıyı 0 0 berabere tamamlayan Olimpik Marsilya ikinci yarının hemen başında 10 kişi kalında İngiltere deplasmanında direnememişti. Yine de bu mağlubiyet için kimse Marsilya’yı eleştirmedi. Sonuçta 10 kişi kalınan bir Tottenham deplasmanından puan alınamaması kayıp sayılamazdı ve Marsilya asıl hedef maç olan Eintracht Frankfurt maçına odaklandı. Fransa’da konuk ettiği Eintracht Frankfurt’a 1 0 yenilen Olimpik Marsilya bu mağlubiyeti de ligde yenilgisiz gittiği için pek önemsemedi. Sonrasında Uefa Şampiyonlar Ligi’nde Portekiz temsilci S. Lizbon’u içeride yenmeyi başaran Marsilya grupta tekrar iddialı hale gelirken bu kez de ligde lig sonuncusu Ajaccio takımına yenildi.

Ligdeki ilk mağlubiyetini, deplasmanda S. Lizbon’u bir kez daha yenerek telafi eden Olimpik Marsilya bu maçın dönüşünde ise PSG deplasmanında mağlup oldu ve ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı. Yine de elbette ki PSG gibi bir takıma mağlup olmak da anlaşılabilir bi durumdu, zaten PSG dün akşam oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında da tam 7 gol attı. Olimpik Marsilya için asıl büyük sıkıntı bu hafta sonu evinde oynadığı ve kaybettiği Lens maçı oldu. Böylesi bir hedef maçı kaybeden Olimpik Marsilya aynı zamanda ligde üs üste üçüncü yenilgisini de almış oldu. Üç hafta öncesine kadar lig 2.si olan takım bugün 5. sıraya gerilemiş durumda. Sezon başından beri lig ve Şampiyonlar Ligi’ni birlikte götürmekte zorlanan ve ters bir korelasyon elde eden Marsilya artık bunu değiştirmek zorunda. Yani ligde kaybettiğini Şampiyonlar Ligi’nde, orada kaybettiğini ise ligde telafi eden takım şu an ligi elinden kaçırmış durumda ve önündeki en önemli hedef de Eintracht Frankfurt maçı.

Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt Ligde De Formda

Olimpik Marsilya’nın gruptaki kaderinin etkileyecek olması sebebiyle şu an Marsilya için hedef maç olan bu maçta Igor Tudor’un ekibinin işi oldukça zor aslında. Çünkü Eintracht Frankfurt şu an oldukça formda bir takım. Ligde 11 maça çıkan Eintracht Frankfurt bu 11 maçta 6 galibiyet aldı. Elbette bu kağıt üzerinde pek parlak görünmüyor ancak bir nüans var; Eintracht Frankfurt bu 6 galibiyetin 4 tanesini son 5 maçta aldı. Bu pencereden bakıldığın Olimpik Marsilya’yı çok zor bir maç bekliyor olacak.