Cengiz Ünder

PSG Marsilya’yı Tek Golle Geçti

Fransa Ligi’nde haftanın maçında yıldızlar topluluğu PSG, Igor Tudor idaresindeki Marsilya takımını tek golle geçerek liderliğini perçinledi. Bu sonuçla birlikte Marsilya ligde 2. kez yenilgiyle tanışırken ve bu ligdeki üst üste 2. mağlubiyeti olurken ev sahibi PSG ise 11. maç sonunda da namağlup unvanını korumayı başardı. PSG, ligdeki yenilgisiz tek takım olma durumunu korurken takipçisi olan Loirent ile de puan farkını 3’e çıkarmış oldu. Ligde daha önce 2. sırada Marsilya vardı ve lider PSG ile de puan farkı 2’ydi. Bu sonuçla birlikte Paris Saint Germain liderlik farkını 1 maça taşımış oldu. Ayrıca Marsilya takımı 72. dakikada Samuel Gigot’un kırmızı kart görmesi sebebiyle maçı 10 kişi tamamlamak zorunda kaldı.

PSG MARSİLYA

PSG İlk Yarının Sonlarında Golü Buldu

Maç öncesinde PSG maçın mutlak favorisi olsa da Marsilya takımı beklenenden çok daha aktif ve cesur bir oyun oynadı. Maçın başından 10 kişi kalınan 72. dakikaya kadar rakibi Paris Saint Germain ile başa baş mücadele etmeyi başaran Marsilya, izleyenlere deplasman hissini hiç yaşamadığını gösterdi. Rakibinden daha çok topla oynayan Igor Tudor’un öğrencileri ayrıca girilen pozisyon sayısında da ev sahibi ekip ile hemen hemen aynı sayıya ulaşmayı başardı. Son vuruşlarda, son paslarda biraz daha becerikli olunabilme Marsilya’nın bu zor deplasmandan 3 puanla dönmesi işten bile değildi.

Diğer yandan ev sahibi takımın girdiği pozisyonları da atlamamak gerekiyor. Marsilya kalecisi Pau Lopez pek çok pozisyonda kalesinde adeta devleşti. Marsilya her ne kadar maçı kaybetmesine rağmen maç sonunda büyük övgüler alsa da bu, maç öncesinde ev sahibi ekibin çok daha etkili ve tek taraflı bir oyunla rahat bir galibiyet alacağının düşünülmesinden kaynaklanıyordu. Yoksa maçın geneline bakıldığında ev sahibi takım daha fazla net pozisyona girdi. Ama Marsilya takımı da kendisinden beklenenin çok daha ötesinde bir performans ortaya koymayı başardı. Sonuç olarak ne kadar övgü alsa da bu maçla birlikte Marsilya son iki haftada önce lig sonuncusuna sonra da lig liderine yenilerek 2 mağlubiyet alıp zirve yarışında 6 puan kaybetmiş oldu.

Cengiz Ünder Yedekler Arasında Başladı

Marsilya takımında Igor Tudor, milli oyuncumuz Cengiz Ünder‘i yedek kulübesinde oyuna başlatırken bu önemli maçta hücum bölgesini A. Sanchez, A. Harit ve M. Guendouzi ile kurdu. Yani D. Payet de tıpkı milli oyuncumuz Cengiz Ünder gibi yedekler arasında yer aldı. Mailli oyuncumuz Cengiz Ünder 70. dakikada oyuna Amine Harit yerine dahil oldu. Takım kaptanı D. Payet ise bu maçta süre bulamadı ve maçı başladığı gibi yedek kulübesinde tamamladı. Oyuna ilk yarının sonlarında E. Bailly yerine giren Samuel Gigot ise 72. dakikada direkt kırmızı kart görerek oyundan atıldı.