Cengiz Ünder

Fenerbahçe Cengiz Ünder İçin Bastırıyor

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan Ryan Kent’i kadrosuna katmış olsa da bir diğer Türk kanat oyuncusu Cengiz Ünder için de ısrarını sürdürüyor.

2022 – 2023 futbol sezonunda Galatasaray’ın arkasında kalan hatta ligde 2.liği bile son hafta Beşiktaş’ın puan kaybı yapması ile elde eden Fenerbahçe, gelecek sezon için işleri sıkı tutuyor ve bol alternatifli güçlü bir kadro kurmayı arzuluyor.

Henüz teknik adamı bile belli değilken transferlere başlayan sarı lacivertli kulüp geride kalan sezonda İskoçya’da ve Uefa Avrupa Ligi’nde ortaya koyduğu performansla adından fazlaca söz ettiren Ryan Kent’i sezonun ilk resmi transferi olarak kadrosuna katan Fenerbahçe devamında da Inter’in dünyaca ünlü forveti Edin Dzeko’yu iki yıllığına renklerine bağlamıştı.

Cengiz Ünder Fenerbahçe

İsmail Kartal İle Anlaşıldı

Bu iki transferin ardından teknik direktör sorununa eğildi Fenerbahçe. V. Montella ve İsmail Kartal seçenekleri arasından Ali Koç’un da bir açıklamasında vurguladığı üzere hem kulübü bilmesi, hem camianın içinden olması hem de Türk olması sebebi ile İsmail Kartal tercih edildi. Hoca sorununu İsmail Kartal ile çözen Fenerbahçe takımı yeniden transfere odaklandı ve sarı lacivertli takım kadroya Ryan Kent gibi bir kanat oyuncusu katmış olmasına rağmen Cengiz Ünder’i de markaja aldı.

Bu sene Süper Lig’de yine 3 Türk oyuncu oynatma zorunluluğu olacak. Bunu göz önüne alan İsmail Kartal elinin rahatlaması için bir Türk kanat oyuncusu talep etti. Listedeki en güçlü aday ise hem kalitesi, hem tecrübesi ile Cengiz Ünder. Fenerbahçe Türk kanat arıyor çünkü Galatasaray’ın Fernando Muslera örneğinden hareket eden sarı lacivertli takım bu sene kaleyi yabancı ve çok tecrübeli bir eldivene emanet etmeyi planlıyor. Bunu göz önüne alarak da Cengiz Ünder’i kadroya katmak istiyor sarı lacivertli ekip.

Cengiz Ünder İçin İhtimal Var

Cengiz Ünder’in bonservisi Fransız kulübü Olimpik Marsilya’da ve Ligue 1 takımı Cengiz Ünder’i 2022 – 2023 futbol sezonu başında satın almıştı. Aslında milli oyuncu bir önceki sezonda da Olimpik Marsilya formasını terletmişti ama o dönem kiralıktı Cengiz Ünder ve bonservisi de İtalya’nın Roma kulübündeydi. Gösterdiği iyi performans sonrası bonservisi alındı milli oyuncunun ama 2022 – 2023 sezonu öncesi hoca değişikliğine gitti Olimpik Marsilya ve Cengiz Ünder başlarda Hırvat çalıştırıcı Igor Tudor ile uyum sorunları yaşadı.

Geçen sezonun ikinci yarısında ilk 11’e geri dönen oyuncu tam yeni sisteme alışmıştı ki Olimpik Marsilya bu sezon bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve İspanyol çalıştırıcı Marcelino‘yu takımın başına getirdi. Bu da bir kez daha formasyon değişikliği demek ki Cengiz Ünder tekrar kendisini bir ispata girişir mi orası soru işareti. Bu hoca değişikliği sebebi ile Cengiz Ünder’in Fenerbahçe takımının teklifi ile ilgilenme ihtimali bir hayli yüksek görünüyor.