Cengiz Ünder

Geoffrey Kondogbia Cengiz’in Takım Arkadaşı Oldu

Olimpik Marsilya hoca sorununu hallettikten sonra transferlere başladı ve Geoffrey Kondogbia resmen Olimpik Marsilya takımının oyuncusu oldu.

2022 – 2023 futbol sezonunda Ligue 1’de 3. olarak Uefa Şampiyonlar Ligi biletine hak kazanan Olimpik Marsilya, Hırvat çalıştırıcı Igor Tudor ile karşılıklı anlaşarak yeni sezon öncesinde yollarını ayırmıştı. Hırvat teknik adamdan boşalan koltuğa ise İspanyol çalıştırıcı Marcelino gelmişti. Teknik adamı belirledikten sonra yeni hocasının talepleri doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayan takım çok önemli bir orta saha oyuncusu olan Geoffrey Kondogbia’yı kadrosuna katmayı başardı. Geoffrey Kondogbia zaman zaman Türk takımları ile de anılan bir oyuncuydu. 30 yaşındaki oyuncu, Olimpik Marsilya ile 2027 yılına kadar sözleşme imzaladı.

Üç Sezonda Üç Teknik Adam

Olimpik Marsilya 2021 – 2022 futbol sezonunda Şilili çalıştırıcı Jorge Sampaoli’ye emanetti. Bu sezonun başında milli oyuncumuz Cengiz Ünder’i de Roma takımından 1 yıllığına kiralamıştı Fransız kulübü. O sezon 4 3 3’te forvetin sağında çok etkili olan oyuncunun sezon sonunda bonservisi alınmıştı ve Cengiz Ünder Olimpik Marsilya oyuncusu olmuştu ama 2022 – 2023 futbol sezonunun başında bir sürpriz bekliyordu Cengiz Ünder’i. Olimpik Marsilya takımı hocası Jorge Sampaoli ile yollarını ayırdı ve Hırvat teknik adam Igor Tudor getirildi takımın başına. Igor Tudor ile beraber de4 3 3 rafa kaldırıldı ve takım üçlü savunma ile 3 4 2 1 oynamaya başladı.

Bu yeni formata uymakta başlarda oldukça zorlandı milli oyuncu Cengiz Ünder ama sonrasında uyum sağladı ve geride bıraktığımız sezonun ikinci yarısından itibaren de takımının vazgeçilmezi oldu. Ancak bu sezon başında Olimpik Marsilya bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve bu kez de İspanyol teknik adam Marcelino geldi takımın başına. Böylelikle son üç sezonda üç farklı hoca ve üç farklı ekolü denemiş olacak Olimpik Marsilya 2023 – 2024 sezonu ile birlikte.

Yeni hoca ile birlikte bir kez daha değişiyor formasyon Fransız takımında çünkü İspanyol hoca 4 4 2 oynatmayı tercih eden bir teknik adam. Bu anlamda Geoffrey Kondogbia, Marcelino‘nun ilk istediği isimlerden biriydi. 30 yaşındaki orta saha oyuncusu pek çok şeyi bir arada yapabilen bir orta saha oyuncusu.

Geoffrey Kondogbia

Geoffrey Kondogbia Beklentilerin Altında Kaldı

Geoffrey Kondogbia 2015 yılında 36 milyon avro ile Inter’e transfer oldu Fransız oyuncu. O dönem dünyanın en önemli orta saha oyuncularından biri olarak gösteriliyordu. Güçlü fiziği, iki yönlü oyun yapısı, tekniği ile fark yaratan bir oyuncu olan Geoffrey Kondogbia Inter’de ilk sezonunda iyi olsa da devamında düşüş yaşadı ve beklenen potansiyeline ulaşamadı. Inter sonrasın Valencia ve A. Madrid forması giyen oyuncu Monaco’dan gitmişti Inter’e. Böylece Geoffrey Kondogbia 30 yaşında geri dönmüş oldu Fransa ligi Ligue 1’e.