Cengiz Ünder

Igor Tudor Cengiz’i 11’de Düşünmüyor

Fransa’da Marsilya forması giyen milli oyuncumuz Cengiz Ünder için işler iyi gitmiyor. Gelen haberlere göre Hırvat teknik adam Igor Tudor, milli oyuncuyu ligin ikinci devresinde de ilk 11’in bir parçası olarak düşünmüyor. 2021 22 futbol sezonunda Olimpik Marsikya takımına katılan ve o dönemki teknik adam J. Sampaoli’nin 4 3 3 diziliminde kenar forvet olarak çok etkili bir oyun ortaya koyan Cengiz Ünder, kendi bireysel kariyerinin en verimli sezonlarından birini ortaya koyarken Olimpik Marsilya’nın da geride kalan sezonda bireysel istatistik olarak en verimli oyuncularından biri olmayı başarmıştı.

Olimpik Marsilya Igor Tudor

Igor Tudor Geldi Sistem Değişti

Olimpik Marsilya takımı 2022 23 futbol sezonunda teknik adam değişikliğine giderek İtalya’da Verona ile çok başarılı bir performans ortaya koyan Hırvat teknik adam Igor Tudor’u takımın başına getirdi. Igor Tudor Türk futbolseverlere pek de yabancı bir isim değil. Ülkemizde Karabük takımını çalıştıran Hırvat teknik adam burada oyn attığı tempolu ve kompakt oyunla taraflı tarafsız herkesin takdirinin kazanmış ve sonrasında Galatasaray’ın başına geçmişti. Sezon akötü bir Avrupa açılışı ile başlayan sarı kırmızı takım Avrupa’ya erken veda etmiş ve Hırvat teknik adam ciddi ekleştiler almıştı. Devamında lige fırtına gibi giren takım ilk haftalarda çok başarılı bir performans ortaya koysa da devamında özellikle büyük maçlarda kötü mağlubiyetler almış ve sonrasında da Igor Tudor ile sarı kırmızılı camianın yolları ayrılmıştı.

Türkiye’de çalıştığı dönemde de üçlü savunmadan ve kanat forvetsiz oyun planından asla vazgeçmeyen Igor Tudor’un en çok eleştirildiği konulardan biri ise elbette ki oyuncularla yaşadığı iletişim problemleri olmuştu. Kariyeri boyunca asla esnek bir teknik adam olmayan Hırvat çalıştırıcı sahada kendi istediğini yapmayan oyuncu kim olursa olsun ona fazla müsamaha göstermemekle tanınan bir isim. Olimpik Marsilya‘nın başında da bu özelliklerini fazlasıyla ortaya koymaya devam ediyor Hırvat çalıştırıcı. Kariyeri boyunca sürekli olarak kenar forvet oynamış ve öyle verimli olmuş bir isim olan Cengiz Ünder’i 3 4 2 1 formasyonunda forvet arkası olarak kullanıyor Igor Tuodr ve milli oyuncudan top rakipteyken de bir orta saha oyuncusuna evrilmesini bekliyor. Sezon başında ilk birkaç maç ilk 11’de sahaya çıkan milli oyuncu devamında ise yeni rolünü benimseyememiş ve sonrasında da yedek kulübesine mahkum olmuştu.

Cengiz Ünder

Takımdan Ayrılma İhtimali Var

Kariyerinin en verimli dönemini geçirirken bir anda hoca ve sistem değişikliği nedeniyle kendini yedek kulübesinde bulan Cengiz Ünder‘in bu durumdan hiç memnun olmadığı ve devre arasında iyi bir teklif olursa takımdan ayrılmak istediğini yakın çevresine söylediği artık bilinen bir gerçek. Türkiye’den Galatasaray ve Beşiktaş’ın da ilgilendiği milli oyuncunun Türkiye’ye dönmeye ise pek sıcak bakmadığı biliniyor. Gelen haberlere göre Cengiz Ünder olası bir ayrılıkta yeniden İtalya ligine dönebilir.