Cengiz Ünder

Luis Suarez Kariyer Sezonunu Yaşayabilir

Marsilya takımı bu sezon ligde dolu dizgin giderken golleriyle takımı sırtlayan bir isim var; Marsilya’nın henüz 24 yaşındaki santrforu Luis Suarez. Bu sezonun başında 10 milyon avro bedelle Granada’dan transfer edilen Kolombiyalı santrfor 7 maçta 3 gol attı.

Tudor Onu Sevdi

Sezon başında Şilili teknik adam Sampaoli yerine takımın başına getirilen Hırvat teknik adam Igor Tudor ile oyuncular arasında yaz boyunca devam eden bazı sorunlar yaşanmıştı. Takımın başına gelir gelmez oyuncularla yaptığı ilk toplantıda üçlü savunmaya geçiyoruz diyen Igor Tudor, oyunculardan gelen geri bildirimlere adeta kulaklarını tıkamıştı. Hazırlık döneminin hemen başında yaşanan bu olaylar büyüyerek yaz boyunca devam etmişti. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda takımın yıldızı ve kaptanı olan D. Payet takımdaki rahatsızlıkları hocası ile konuşmak istemiş ama bu talep de karşılık bulmayınca bir grup oyuncu iddialara göre Igor Tudor hakkında yönetime serzenişte bulunup Hırvat teknik adam ile çalışmak istemediklerini iletmişlerdi. Bu gelişmenin ardından ise Marsilya yönetimi teknik direktör Igor Tudor’a çok güvendiklerini, onun arkasında olduklarını ve isteyen oyuncunun ayrılabileceğini açıklamıştı.

Bu gelişmeler altında sezona başlayan Marsilya takımında Igor Tudor 3 4 2 1 formasyonu ile sahaya sürmüştü takımını. Tabii ki sezon öncesinde yaşananların etkileri de devam ediyordu. D. Payet yedekler arasındaydı ve geçen sezonun yıldızı Payet’in artık ilk 11 oyuncusu olmayacağının mesajını daha ilk haftadan çok net şekilde veriyordu Igor Tudor. Temsilcimiz Cengiz Ünder ise sezonun ilk maçında ilk 11’deydi. Ligin ilk maçında S. Reims karşısına çıkan Marsilya’da ilk 11’in forvetinde ise Luis Suraz vardı.

Luis Suarez

Luis Suarez Sezonu 2 Golle Açtı

Sezonu 4 1’lik Reims galibiyeti ile açan Marsilya’da temsilcimiz Cengiz Ünder bu yeni formasyonun kendisine yüklediği yeni görevleri yapmakta bir hayli zorlandı ve 60. dakikada oyundan alındı. O maçın yıldızı ise takımın 3. ve 4. gollerini atan Luis Suarez olmuştu. Yeni transfer Luis Suarez sezonun ilk maçında seyircisine 2 golle merhaba dedi. Bu sezon takımını geniş bir rotasyonda oynatan Igor Tudor, pek çok oyuncuyu değiştirse de Luis Suarez sıklıkla ilk 11’de yer buldu kendisine ön alan oyuncuları arasında. Aslında istatistiksel olarak bakarsanız oynadığı 7 maçta 3 gol atıp bir de asist yaparak 4 gole katkı verdi Luis Suarez; ancak onun oyuna katkısı görünenden çok daha fazla. Marsilya’da bu sezon gol rakamları tüm hücumculara çok dengeli şekilde dağılmış durumda ve bunda Igor Tudor’un oyun planı kadar bu oyun planının parçası olan Luis Suarez’in de ciddi bir payı var. Bu sezon Marsilya formasıyla Luis Suarez’den daha fazla ilk 11 başlayan tek isim A. Snachez. Bu sezon Luis Suarez’den daha fazla kadroda yer alan bir isim ise kadroda yok.