Cengiz Ünder

Olimpik Marsilya Final Maçına Çıkıyor

Cengiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya takımı bu akşam UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tam bir final maçına çıkıyor. Uefa Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda yer alan takım şu an 6 puanla grup sonuncusu olsa da bu gece gruptan lider olarak çıkma ihtimali bile var. Uefa Şampiyonlar Ligi’nde hemen hemen her grupta sonuçlar hatta liderler bile belli olmuşken D grubundaki bilinmezlik bu gece büyün futbolseverlerin ve spor medyasının gözünü bu gurubun maçlarına çevirmesine neden olacak.

Olimpik Marsilya Tottenham İle Oynuyor

Cengiz Ünder’in formasını giydiği, Igor Tudor önderliğindeki Olimpik Marsilya bu akşam İngiliz takımı Tottenham’ı konuk ediyor. Tottenham takımı 8 puanla grubun lideri durumunda. Olimpik Marsilya ise 6 puanla grubun son sırasında. Diğer iki takım E. Frankfurt ve Portekiz temsilcisi S. Lizbon ise yedişer puana sahip. Olimpik Marsilya, gruptaki 6 puanın tamamını S. Lizbon’dan aldı. Ancak hemen hatırlatmak gerekiyor ki iki maçta da Portekiz takımı ilk 20 dakika dolmadan 10 kişi kalmıştı. Tottenham ve Marsilya’nın karşılaştığı ilk maçta ise İngiltere’de Igor Tudor ve ekibi ilk yarıda oldukça iyi bir oyun ortaya koymuştu. Ne var ki ikinci yarının başında Marsilya takımı 10 kişi kaldı ve maçı Tottenham 2 0 kazandı. Yine de bugün gelinen noktada o maçın bir önemi yok çünkü iki takımın grubu aynı puanda bitirme ihtimalleri bulunmuyor, haliyle ikili averaj durumu da gündeme gelmeyecek.

Grubun diğer maçında ise S. Lizbon, Portekiz’de E. Frankfurt‘u ağırlayacak. Her iki takım da 7 şer puandalar ve maçın berabere bitmesi halinde 2. sıradaki S. Lizbon, diğer maçın skorunun ne olduğu önemsiz olmaksızın gruptan çıkmayı garantileyecek. Çünkü ilk maçı S. Lizbon deplasmanda 3 0 kazandı ve ikili averajda rakibine karşı bir üstünlüğü mevcut. Aslında Sporting Lizbon, grup maçlarına harika başlamıştı, ne var ki iki Marsilya maçında da erkenden 10 kişi kaldılar ve iki maçı da kaybettiler. Zaten grubu bu kadar karışık hale getiren de zaten bu iki maç oldu. Bu durum S. Lizbon için kötü olsa da aslında bütün futbolseveler o iki maç ve o iki kırmızı kart için oldukça mutlu, tabii S. Lizbon taraftarları hariç demek diye belirtmek gerekiyor bu noktada. O iki maç sayesinde bu gece büyük bir heyecan yaşanacak.

Olimpik Marsilya

Gecenin Diğer Maçları

Diğer hiçbir grupta son maç öncesinde böyle bir belirsizlik bulunmuyor. Grupta liderlik ya da üçüncülük mücadelesi devam ediyor olsa da üst tura kalan takımların çoğu belli oldu. Bu gece diğer gruplarda oynanacak maçlar ise şöyle;

Porto – Atletico Madrid

Leverkusen – Club Brugge

Beyern Münih – Inter

Viktiroia Plzen – Barcelona

Liverpool – Napoli

Rangers – Ajax