Cengiz Ünder

Olimpik Marsilya Şeytanın Bacağını Kırdı

Igor Tudor’un çalıştırdığı, Cengiz Ünder’in formasını giydiği Olimpik Marsilya takımı şeytanın bacağını kırdı ve 4 maç aradan sonra yeniden galibiyet almayı başardı. Sahasında Lyon takımını ağırlayan Marsilya maçı Samuel Gigot’un ilk yarının sonlarına doğru attığı golle 1 0 kazanmayı başardı ve galip gelememe serisine son verdi. Maç sonunda Marsilya takımı puanını 27 yaparak ligde 4. basamağa yükselirken Lyon takımı ise 20 puanla 8. sırada kaldı.

Olimpik Marsilya

Olimpik Marsilya Dokuz Maç Yenilmemişti

Sezona harika bir başlangıç yapan Marsilya takımı ilk 9 maç boyunca hiç mağlup olmamıştı. Sezon öncesinde Igor Tudor ile ilgili bazı tartışmalar yaşansa da sezonun başlayıp da iyi skorların gelmesi ile birlikte bunlar unutuldu ve konuşulmaz oldu. Olimpik Marsilya takımı haftalar boyunca nefesini adeta PSG’nin ensesinde hissettirdi. Ligde 9 hafta sonunda PSG ile beraber yenilgisiz tek takım olan ve ligde 2. sıraya oturan Marsilya, ilk mağlubiyeti umulmadık bir maçta aldı ve o maçtan sonra da adeta dağıldı.

Olimpik Marsilya takımı 9 hafta yenilmedikten sonra ilk yenilgisini lig sonuncusu Ajaccio karşısında kendi evinde aldı. Maçta 1 0 öne geçen Marsilya takımı skoru tutamadı ve bu maçı 2 1 kaybetti. Bu maçın ardından bir sonraki hafta ligde ikinci mağlubiyetinin ligin favorisi ve yenilgisiz lideri, yıldızlar topluluğu PSG karşısında aldı Marsilya takımı. Bu yenilgi anlaşılabilirdi elbette ama asıl yıkıcı mağlubiyeti bir sonraki hafta kendi sahasında Lens karşısında aldı Igor Tudor’un ekibi. Marsilya, Lens‘i konuk ettiği maçı kazanarak 2 haftalık mağlubiyet serisini bitirmeyi hayal ediyordu ama bu maçı da kaybederek ligde de zirve yarışından koptu Marsilya. Sonraki haftada da RC Strasbourg deplasmanında öne geçip yine skoru koruyamadı Marsilya ve bu şartlar altında moral olarak dağılmış halde ve evinde oynamasına rağmen favorisi olmadığı bir maça çıktı Lyon karşısında Olimpik Marsilya.

Üstün Olan Taraf Lyon’du

Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’in de uzun bir aradan sonra ilk 11’de yer aldığı ve forvet arkasında görev bulduğu maçta, Marsilya takımı son haftalarda olduğu üzere yine sezon başındaki baskılı, dominant görüntüsünden uzaktı. İlk yarının son dakikalarında attığı golle öne geçen Marsilya maç sonuna kadar skoru tutmayı başarsa da rakip kaleye 90 dakika boyunca sadece 6 şut atabildi ve kaleyi bulan 2 şuttan da 1’i gol oldu. Buna karşılık konuk ekip Lyon ise hem girilen net pozisyon sayısında, hem kaleye atılan ve kaleyi bulan şutlarda hem de topla oynama oranında rakibinden daha üstündü. Maç boyunca hücum istatistiği olarak ev sahibi Olimpik Marsilya’nın Lyon’dan tek üstün olduğu konu atılan kornet sayısıydı. Marsilya 6, Lyon ise 4 korner kullandı. Oyuncumuz Cengiz Ünder 61 dakika sahada kaldı ve uzun bir aradan sonra formayı almış oldu.