Cengiz Ünder
corona virüsü

Roma’dan Açıklama

Spor alanında alınan corona virüsü önlemlerinden ilki maçların ertelenmesi olmuştu. Maçların oynanmaması ve başlayacak olan lig maçlarının da seyircisiz oynanacak olması futbol kulüplerinin mali sıkıntıya girmesine neden oldu. Çünkü maç gelirleri futbol kulüplerinin gelirlerinde en çok paya sahip gelir kalemiydi.

 İtalya Serie A’da mücadele eden Roma kulübü de covid 19 sebebiyle finansal olarak krize giren spor kulüplerinden oldu. Milli futbolcumuz 22 yaşındaki Cengiz Ünder ile yolları 2019 yılı sonundan beri ayırmayı planlayan Roma pandemi sürecinde ilk olarak Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı. Roma kulübü yeni sezondaki transfer bütçesini Cengiz Ünder ve iki futbolcusunu satarak yaratmayı düşünüyor. Kiralama opsiyonunu şu an için düşünmeyen Serie A kulübü gelen teklifleri de Cengiz Ünder ile değerlendirecek.

‘’Avrupa Kulüpleri Transfer Etmek İstiyor’’

Premier ligi takımı Tottenham ile Everton ve Bundesliga takımı Bayern Münih’in transfer düşüncesinde olan Cengiz Ünder’in adı son günlerde Juventus ile anılıyor. Serie A takımı Juventus2un Roma ile bu transfer için görüşeceği iddia edildi. Roma kulübünün Sportif Direktörü Gianluca Petrachi milli futbolcumuzun transferi ile ilgili kulüp ismi vermedi ama Avrupa’da Cengiz Ünder’i transfer etmek isteyen büyük futbol kulüplerinin olduğunu açıkladı.

Güncel Yazılar